logo
3. a 4. června 2020 | Výstaviště Brno
REGISTRUJTE SE

 

Online prodej spuštěn 

 

 

 

Chystáme pro vás konferenci, která se vám vryje do paměti.
Seznamte se s letošními řečníky, pro které není chytré město sci-fi.


Letošní URBIS Smart City Fair má jasné heslo:

UPGRADE YOUR CITY!

 

Brzy se těšte na další osobnosti. Program odhalujeme postupně.

 

 

Jean-Paul De Baets Jean-Paul De Baets

Jean-Paul De Baets

Jean-Paul De Baets

Jean-Paul De Baets Jean-Paul De Baets

Programový manažer, Útvar pro interoperabilitu, Generální ředitelství pro informatiku, Evropská komise

Jean-Paul De Baets je programovým manažerem Útvaru pro interoperabilitu Generálního ředitelství pro informatiku Evropské komise. Je odpovědný za platformu Joinup programu ISA², který vyvíjí řešení interoperability pro veřejné správy, společnosti a občany.

Joinup je platforma pro spolupráci odborníků na e-Government na lokální, regionální, národní a evropské úrovni. Nabízí různé služby, které jim pomáhají sdílet jejich zkušenosti a podporují je v hledání, výběru, opětovném použití, rozvoji a implementaci řešení interoperability.

Než začal Jean-Paul pracovat u Útvaru pro interoperabilitu, zabýval se IT Governance jako zástupce vedoucího Útvaru pro strategické plánování a monitoraci Generálního ředitelství pro informatiku.

Předtím, než se přidal k Evropské komisi, byl hlavním architektem na ministerstvu, které bylo pověřeno zahájením, implementací a podporou projektů e-Government pro federální vládu Belgie.

Jean-Paul má magisterský titul z informatiky, který získal na Univerzitě v Namuru v Belgii.

Wolf D. Prix Wolf D. Prix

Wolf D. Prix

Wolf D. Prix

Wolf D. Prix Wolf D. Prix

Se narodil roku 1942 ve Vídni, spoluzaložil a v současnosti pracuje jako design director a CEO firmy COOP HIMMELB(L)AU. Byl profesorem na Univerzitě užitého umění ve Vídni, Kolumbijské univerzitě v New Yorku a UCLA. Studoval architekturu na Vídeňské technické univerzitě, na Architectural Association School of Architecture v Londýně i na Southern California Institute of Architecture v Los Angeles.

Wolf D. Prix je řazen mezi zakladatele dekonstruktivistického hnutí v architektuře. COOP HIMMELB(L)AU zaznamenalo mezinárodní uznání s pozvánkou na výstavu „Dekonstruktivistická architektura”Muzeu moderního umění v New Yorku v roce 1988. Během let získal Wolf D. Prix / COOP HIMMELB(L)AU řadu mezinárodních architektonických ocenění.

Sabih Gatea Khisaf Sabih Gatea Khisaf

Sabih Gatea Khisaf

Sabih Gatea Khisaf

Sabih Gatea Khisaf Sabih Gatea Khisaf

Dr. Sabih má 35letou praxi v oboru navrhování a realizace železniční infrastruktury ve Velké Británii, Evropě a naposledy na Středním východě. Jeho díla zahrnují: přístavy, letiště, metro, lehké metro, projektový management a plánování, projektové inženýrství, návrhy, výstavba a údržba ve stavebním průmyslu.

Dr. Sabih má rozsáhlé zkušenosti s navrhováním a realizací projektů občanské výstavby i velkých stavebních projektů, jako jsou 5. terminál na letišti Heathrow v Londýně, Khalifa Port a Khalifa průmyslová zóna v Abu Dhabi, Most Vasco da Gamy v Lisabonu, projekt dálnice A13 v Londýně postavený v režimu DBRO, provoz metra, londýnské metro (linky metra), programový management pro rozvoj multimodálního dopravního systému (např. Integrovaných program veřejné dopravy v Abu Dhabi v hodnotě 32 mld. USD), pracoval jako manager návrhu občanské infastruktury – návrhy metra, metro v Doha, a nedávno vedoucí inženýr v Hyperloop Transportation Technologies pro region Středního východu a Severní Afriky.

Dr. Sabih získal nejvyšší hodnost členství ve společnosti stavebních inženýrů (Institution of Civil Engineers) a stejně tak v Autorizované společnosti pro dálnice a dopravu (Chartered Institution of Highways & Transportation) ve Velké Británii. Je také předsedou asociace stavebních inženýrů ve Spojených arabských emirátech.

• 1983 získal titul MSc v oboru navrhování dálnic, železnic a mostů
• 1987 získal titul PhD v oboru navrhování betonových mostů
• 1994 získal titul MSc v oboru navrhování konstrukcí  
• získal nejvyšší hodnost členství - Fellow – ve společnosti stavebních inženýrů Velké Británie (FICE)
• získal nejvyšší hodnost členství - Fellow – v Autorizované společnosti pro dálnice a dopravu Velké Británie - Chartered Institution of Highways & Transportations UK (FCIHT)

Richard Stallman Richard Stallman

Richard Stallman

Richard Stallman

Richard Stallman Richard Stallman

Dr. Richard Stallman založil v roce 1983 hnutí svobodného software a roku 1984 začal vyvíjet operační systém GNU (viz www.gnu.org). GNU je volný software: každý ho může svobodně kopírovat a dále distribuovat, a to se změnami, nebo bez nich. Systém GNU/Linux, jednoduše operační systém GNU s přidaným Linuxem se v současnosti používá na desítkách milionů počítačů. Stallman získal cenu ACM Grace Hopper Award a cenu ACM Software and Systems Award, stipendium nadace MacArthur Foundation, cenu Electronic Frontier Foundation’s Pioneer Award, dále Tadeka Award pro socioekonomický blahobyt, stejně tak i několik čestných doktorátů. Byl uveden I do internetové síně slávy.

Ondřej Veselý Ondřej Veselý

Ondřej Veselý

Ondřej Veselý

Ondřej Veselý Ondřej Veselý

V akademické sféře se věnoval analýze přirozeného jazyka a vývoji systémů pro detekci plagiátů. Několik let pracoval jako Python vývojář a data engineer pro Seznam.cz, nebo v oblasti business inteligence ve společnosti Kiwi.com. Založil firmu FlowerChecker, která v roce 2018 spustila systém na rozpoznávání rostlin Plant.id založený výhradně na strojovém učení. Třetím rokem učí na Masarykove univerzitě a příležitostně pomáhá Evropské komisi s hodnocením etických aspektů R&D projektů.

Volker Schaffler Volker Schaffler

Volker Schaffler

Volker Schaffler

Volker Schaffler Volker Schaffler

Koordinátor národního výzkumného programu Město zítřka na rakouském ministerstvu dopravy, inovací a technologií

Volker Schaffler byl interní konzultant města Vídně, kde pracoval jako projektový manažer Smart City Wien a pomáhal zakládat vídeňskou agenturu pro Smart City, definovat řídicí strukturu a procesy Smart City Wien. Vybudoval a spolupracoval na řadě městských Smart City projektů, stejně jako výzkumných projektů na národní i evropské úrovni zaměřených na energetiku, mobilitu, zdravotnictví nebo informační technologie. V roce 2015 začal pracovat v Austrian Institute of Technology jako expert na Smart City, kde měl na starosti výzkum a poradenství pro města, veřejné instituce a veřejné služby pro oblast energetického městského plánování. Od roku 2017 působí jako hlavní koordinátor národního programu Město zítřka a koordinátor Austrian Smart City Network for Cities rakouského ministerstva dopravy, inovací a technologií. Jeho hlavní prací je pomoc městům v jejich přerodu k udržitelnému rozvoji se zaměřením na dosažení cílů spojených s energetikou a klimatickou změnou. Dále se pohybuje v oblasti rozvoji tzv. PED (Plus Energy Districts) a digitalizaci ve stavebnictví a projektové činnosti.

Rakouské ministerstvo dopravy, inovací a technologií

Sekce III – Inovace a telekomunikace

DI (FH) Volker SCHAFFLER, MA
Stadt der Zukunft / City of Tomorrow

Mark van Stiphout Mark van Stiphout

Mark van Stiphout

Mark van Stiphout

Mark van Stiphout Mark van Stiphout

Zástupce vedoucího útvaru, Nové energetické technologie, inovace a technologie čistého spalování uhlí, Ředitelství pro obnovitelné zdroje, Výzkum a inovace a energetická účinnost, Generální ředitelství pro energetiku, Evropská komise

Jaroslav Klusák Jaroslav Klusák

Jaroslav Klusák

Jaroslav Klusák

Jaroslav Klusák Jaroslav Klusák

Ukončil doktorandské studium na Vysoké škole ekonomické v Praze, na katedře Ekonomiky životního prostředí v roce 2006. Od roku 2011 pracuje jako energetický manažer města Litoměřice. Má praxi v oboru municipální energetiky od roku 2004, publikuje články, podílí se na řešení národních i mezinárodních projektů v oblasti udržitelné energetiky např. projekty ProgRESsHEAT (role OZE v CZT měst), SCORE (rozvoj komunitních OZE), STARDUST (renovace brownfieldů na ekologické a nízkoenergetické čtvrtě), INNOVATE (inovativní formy financování úspor v bytovém sektoru). Je členem Výboru pro udržitelnou energetiku při Radě vlády pro udržitelný rozvoj. Od roku 2018 vykonává funkci předsedy Sdružení energetických manažerů měst a obcí.

Martin Tax Martin Tax

Martin Tax

Martin Tax

Martin Tax Martin Tax

Metodik programu „Digitální Česko“ působí ve strukturách RVIS v rámci angažmá ve státním podniku NAKIT. Rovněž působí jako konzultant manažerského poradenství a Enterprise Architekt na „volné noze“ (OSVČ). Jako podnikatel je majitelem společností DAIN s.r.o. a Palmovka Business Center s.r.o., v minulosti byl řadu let předsedou představenstva DELTAX Systems a.s. Kariéru začal jako vědecký pracovník Akademie věd (Astronomický ústav a ÚTIA). Vystudoval Fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT ve specializaci fyziky plazmatu. Projektům v oblasti digitalizace a eGovernmentu se věnuje od roku 1992.

Dominic Weiss Dominic Weiss

Dominic Weiss

Dominic Weiss

Dominic Weiss Dominic Weiss

Dominic Weiss získal magisterský titul v oboru politické vědy a evropská studia na Vídeňské univerzitě v roce 2007. Od roku 2006 pracoval pro Evropské oddělení Vídeňské hospodářské agentury, a to ve Vídni i Bruselu. Byl zodpovědný za evropské fondy a strategie. Ve své funkci se zapojil do mnohých nadnárodních programů pojednávajících o IT řešeních, environmentálních technologiích a energeticky efektivních zdrojích. Od roku 2013 je Dominic Weiss vedoucím agentury Smart City Agency města Vídně, která sídlí v centru Urban Innovation Vienna. Ze své pozice odpovídá za koordinaci a řízení agendy Smart City a Digital City města Vídně.

Zdeněk Zajíček Zdeněk Zajíček

Zdeněk Zajíček

Zdeněk Zajíček

Zdeněk Zajíček Zdeněk Zajíček

český politik a advokát, v letech 1996 až 1998 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, v letech 2006 až 2013 postupně náměstek ministra vnitra ČR, ministra spravedlnosti ČR a ministra financí ČR, od roku 2018 zastupitel hlavního města Prahy. Je autorem zákona o právu na digitální služby.

Milan Ftáčnik

Milan Ftáčnik

Milan Ftáčnik

Od r. 1980 až doteraz pôsobí na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave ako vysokoškolský učiteľ, od r. 1989 ako docent. Odborne sa venuje spracovaniu obrazu a počítačovému videniu. Okrem toho pôsobil aj v politických funkciách poslanca parlamentu, ministra školstva, starostu mestskej časti a primátora Bratislavy.

Od roku 2015 je predsedom Slovenskej informatickej spoločnosti a je tiež členom Rady vlády pre digitalizáciu verejnej správy. V roku 2019 sa stal predsedom Rady pre smart riešenia a inovácie, ktorá je koordinačnou platformou Smart cities klubu a Slovak Smart city klastra. Tému smart vníma ako príležitosť pre samosprávu s využitím technológií skvalitniť život v meste, prirodzenom mestskom regióne alebo v samosprávnom kraji. Bližšie sa venuje téme smart governance.

Michal Kašpar Michal Kašpar

Michal Kašpar

Michal Kašpar

Michal Kašpar Michal Kašpar

Místostarosta města Kolín od 2014, odpovědný za školství, kulturu a sport, životní prostředí, finance, fondy a veřejné zakázky. Také spravuje koncept inteligentního města
Vítěz nejchytřejší městské radnice v ČR, 2017, IDC IoT Awards, zkušenost zákazníka: Kolínská chytrá klíčenka (Kolin Smart KeyCard), 2017
Gymnázium (GYMNAZIUM Kolín), učitel zeměpisu a tělesné výchovy, 2007 do současnosti

Vybrané úspěchy:

• Úspěšné získání grantů v celkové částce cca 250 000 000 českých korun (2014 – 2018) – investice do národních památek, dopravní terminál, školní budovy atd.
• Koncept chytrého města Kolin (Kolin Smart KeyCard, chytré parkování, chytrý svoz odpadů, Kolín v mobilní aplikaci)
• Snížení městského dluhu
• Uzavření heren ve městě
• Úspěšné vyjednávání s novými zahraničními a českými investory o stavebních společnostech v průmyslové zóně Kolín-Ovcary
• Vedoucí představenstva v nemocnici Kolín (2016-2017)
• Člen dozorčí rady v nemocnici Kolín (2017 do současnosti)

Miriam Letašiová Miriam Letašiová

Miriam Letašiová

Miriam Letašiová

Miriam Letašiová Miriam Letašiová

generálna riaditeľka sekcie podnikateľského prostredia a inovácií na Ministerstve hospodárstva Slovenskej republiky gestoruje agendu inteligentného priemyslu, lepšej regulácie a opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia. Taktiež zastrešuje agendu inteligentných miest a je presvedčená, že lepší život v našich mestách dosiahneme práve vďaka zmene myslenia a spoločnému dialógu. Zároveň vedie pracovnú skupinu Rady vlády pre podporu exportu a investícií, kde podporuje rozmach proexportnej politiky Slovenska. V tejto oblasti získala skúsenosti už v rokoch 2012 - 2016, kedy pracovala ako vrchná riaditeľka v EXIMBANKA SR. Súčasne popri tom je prezidentkou neziskovej organizácie Srdce Slovenska, kde prepája všetky tri sektory našej spoločnosti a venuje sa aktuálnym otázkam týkajúcich sa podnikateľského a spoločenského prostredia na Slovensku, ako aj zosúladenia rodinného a pracovného života.

Tomáš Vanický

Tomáš Vanický

Tomáš Vanický

vystudoval ČVUT v Praze, fakultu stavební, obor stavební fyzika. Kariéru začal v konzultační společnosti ENVIROS. V roce 2007 se podílel na zpracování Národního akčního plánu pro oblast obytných budov. V roce 2008 založil firmu E-KONCEPT a od roku 2011 se věnoval obnově budov v památkových zónách s cílem zlepšení jejich vnitřního prostředí a snížení potřeby energie. V současné době je ředitelem Centra pasivního domu (CPD).

Tomáš Vácha Tomáš Vácha

Tomáš Vácha

Tomáš Vácha

Tomáš Vácha Tomáš Vácha

Působí na Univerzitním centru energeticky efektivních budov ČVUT v Praze, kde vede tým „Participativní plánování a design“ zaměřený na zapojování cílových skupin do inovačních projektů a na design zaměřený na člověka (human centered design). Zabývá se interakcí člověka s prostředím budov a měst, prací se zainteresovanými stranami veřejných projektů a rozhodovacími procesy ve stavebních projektech. V rámci své praxe se věnuje sociálním inovacím ve Smart city projektech a lidskému rozměru inovací v oblasti udržitelných budov a lokální energetiky. Vystudoval psychologii na Univerzitě Palackého v Olomouci a v současné době studuje doktorský program Urbanismus a územní plánování na Fakultě architektury ČVUT v Praze.

Vít Skála Vít Skála

Vít Skála

Vít Skála

Vít Skála Vít Skála

Předseda představenstva Coworkingového družstva Spolu

Vít Skála se již přes 20 let zabývá tvorbou komunit a využitím informačních technologií pro rozvoj venkova na teoretické i praktické rovině. Stál u zrodu GIS obce Senožaty (spuštěno již v roce 2002!), obhájil rigorózní a disertační práce na téma využití sociálního kapitálu pro rozvoj venkova, od roku 2016 provozuje vlastní sociální podnik PTL, s.r.o. se zaměřením na on-line marketing. Působí ve vedení neziskových organizací zabývajících se sociální a zdravotní prací (Léčebné a rehabilitační středisko Chvaly), regionálním rozvojem (MAS Společnost pro rozvoj Humpolecka), vědeckotechnickou činností (Český svaz vědeckotechnických společností) nebo celospolečenskými hodnotami (Česká identita).
Je regionálním konzultantem MPSV pro oblast sociálního podnikání, autorem e-learningových kurzů, do kterých jsou zapojeny tisíce osob z více jak 100 zemí, lektorem a metodikem pro strategické plánování ve veřejném sektoru. Působil jako poradce europoslankyně Michaely Šojdrové.
Celý profesní život se snaží dokázat, že informační technologie snižují propast mezi venkovem a městy a posledních 10 let vidí velký potenciál v aktivním využívání sociálního kapitálu. Podpora a propojování aktivních jedinců přináší regionům rozvoj infrastruktury a služeb, finanční úspory a vyšší sepjetí obyvatel s místem, kde žijí. Na praktickou demonstraci těchto činností a dopadů se zaměřuje Coworkingové družstvo Spolu.

Jana Smetanová Jana Smetanová

Jana Smetanová

Jana Smetanová

Jana Smetanová Jana Smetanová

Odborná konzultantka Centra investic, rozvoje a inovací

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze. Od roku 2007 působí v regionální rozvojové agentuře Centrum investic, rozvoje a inovací na pozici odborného konzultanta. Odborně se zaměřuje na problematiku sociálního podnikání a inovací. Od roku 2015 je koordinátorem Regionálního centra podpory sociálního podnikání v Královéhradeckém kraji.
Regionální centrum podpory sociálního podnikání je platforma zaměřená na rozvoj sociálního podnikání v Královéhradeckém kraji. Jedná se o podporu, která je zacílená přesně dle potřeb regionálních aktérů. Činnost centra je zaměřena na poradenství, individuální konzultace a dotační management projektů v oblasti sociálního podnikání, síťování sociálních podniků a ostatních aktérů (Královéhradecký kraj, Úřad práce, ministerstva, speciální školy, neziskový sektor …), propojování zaměstnavatelů z chráněného a volného trhu práce, iniciace a facilitace rozvojových záměrů a popularizace oblasti.  Pořádáme pravidelné tematické konference, semináře a workshopy, snažíme se prezentovat příklady dobré praxe, mj. prostřednictvím exkurzí do úspěšných sociálních podniků, organizujeme vzdělávací moduly zaměřené na rozvoj sociálních podniků a velmi populární jsou rovněž každoroční Veletrhy sociálního podnikání.

Pavel Vokáč Pavel Vokáč

Pavel Vokáč

Pavel Vokáč

Pavel Vokáč Pavel Vokáč

Pavel má 30letou praxi, od stavebního inženýra ve stavebním průmyslu až po pozici v mezinárodních výpočetních a komunikačních službách. V současnosti se věnuje digitálnímu modelování Smart City, holistickým scénářům s dopadem na chytrý a udržitelný urbanismus: Inteligentní městský ekosystém – komplexní návrhy pro města, infastrukturu a architekturu.

Je partnerem ve Smart City Innovations Institute (SCII) Brno.

Je partnerem v CITYTHINKING (CTTK), Sevilla, Španělsko – rušivý inovační přístup pro napodobování dobrých měst (programování měst pomocí PSP – chytré parametrické plánování, vyspělý softwarový nástroj pro industrializaci měst a architektury) a návrhy dostupné městské rezidenční čtvrtě pomocí principů ekosystémového urbanismu (použitý např. v plánu udržitelné mobility v Barceloně). Strategický poradce pro BDM pro ICT a 4. Průmyslovou revoluci. Řečník na mezinárodních konferencích a vědeckých setkáních.

Ján Masaryk Ján Masaryk

Ján Masaryk

Ján Masaryk

Ján Masaryk Ján Masaryk

Ján Masaryk (1975) – so spoločníkmi z komunity IoT Bratislava založili v apríli 2017 spoločnosť MAKERS, ktorá pôsobí v oblasti Internetu vecí a implementácii danej oblasti v praxi s primárnou orientáciou na témy SmartCity, SmartEnergy a SmartRetail.

Predtým pôsobil v popredných slovenských a zahraničných ICT spoločnostiach, kde zastával rôzne odborné a manažérske pozície.

Je absolventom Ekonomickej univerzity v Bratislave, IT sa venuje dlhodobo, bavia ho inovácie a praktická aplikácia IT do praxe. 

Iveta Vrbová Iveta Vrbová

Iveta Vrbová

Iveta Vrbová

Iveta Vrbová Iveta Vrbová

Ředitelka Háta, o.p.s, jednatelka sociálního podniku AKROBRAB s.r.o.

17 let se pohybuje v sociálních službách. Nejdříve jako vychovatelka, speciální pedagog, vedoucí a nyní jako ředitelka obecně prospěšné společnosti Háta a jednatelka sociálního podniku AKROBRAB s.r.o. Pracuje s lidmi s různým druhem handicapu (tělesný, duševní, mentální) a snaží se o jejich začlenění do společnosti. Iveta o sobě říká: „Důležité pro mě je, aby se význam slova: nejde změnil na: všechno jde, když se chce. Moje důležité životní role je být matkou a partnerkou.“

Markéta Dubnová Markéta Dubnová

Markéta Dubnová

Markéta Dubnová

Markéta Dubnová Markéta Dubnová

Vedoucí Katedry sociální práce na Vysoké škole polytechnické Jihlava

Profesně se věnuje sociální práci s lidmi s vážným duševním onemocněním. V rámci svého povolání působila v obou typech péče – v lůžkovém zdravotnickém zařízení na pozici zdravotně-sociálního pracovníka Psychiatrické nemocnice Havlíčkův Brod i v terénních sociálních službách neziskové organizace Péče o duševní zdraví – region Pardubice jako sociální pracovník a vedoucí psychosociální rehabilitace. Od roku 2013 se věnuje vzdělávání studentů oboru Zdravotně sociální pracovník na Vysoké škole polytechnické Jihlava, zastává pozici vedoucí Katedry sociální práce a garanta odborné praxe. Je absolventkou doktorského programu na Univerzitě Komenského v Bratislavě v oboru sociální práce.

Ondřej Mulíček Ondřej Mulíček

Ondřej Mulíček

Ondřej Mulíček

Ondřej Mulíček Ondřej Mulíček

je sociální geograf zaměřený na problematiku sociální, ekonomické a funkční struktury měst a městských regionů. Má dlouhodobé zkušenosti se spoluprací s městskými plánovači a urbanisty - k často řešeným tématům patří vymezování metropolitních oblastí, prostorová mobilita obyvatelstva, časoprostorové rytmy měst či městský maloobchod a služby. Ondřej Mulíček vyučuje na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně a současně pracuje ve firmě Altimapo.

Jan Zvara Jan Zvara

Jan Zvara

Jan Zvara

Jan Zvara Jan Zvara

je brněnským rodákem. Absolvoval studium Regionální geografie a regionálního rozvoje na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně, které v roce 2014 zakončil obhajobou disertační práce na téma „Geografické problémy rozvoje cestovního ruchu na jižní Moravě“. V době studia absolvoval dlouhodobou zahraniční stáž na partnerské německé univerzitě v Osnabrücku. Již při studiu v roce 2006 nastoupil do Kanceláře strategie města při Magistrátu města Brna, kde měl na starost správu dat a jejich interpretaci. Od roku 2017 je na Magistrátu města Brna vedoucím nově založeného Oddělení dat, analýz a evaluací, které spravuje oblíbený datový portál data.brno.cz a vydává Zprávu o stavu města.

 

Daniel Morys Daniel Morys

Daniel Morys

Daniel Morys

Daniel Morys Daniel Morys

ředitel dopravního podniku Ostrava

Ostravský dopravní podnik (DPO) je lídrem v inovacích v městské veřejné dopravě. Ostrava zavedla odbavení bankovní kartou, vybavila vozidla inteligentní komunikací V2X, spustila svou mobilní aplikaci nebo zavedla asistenty v dopravě. Proto lze DPO považovat za demonstrátor „chytrého dopravního podniku“.

Günter Müller-Czygan  Günter Müller-Czygan 

Günter Müller-Czygan 

Günter Müller-Czygan 

Günter Müller-Czygan  Günter Müller-Czygan 
Radim Kohoutek Radim Kohoutek

Radim Kohoutek

Radim Kohoutek

Radim Kohoutek Radim Kohoutek

ředitel DS Energy Consulting s.r.o.; místopředseda Asociace poskytovatelů energetických služeb (APES)

Leoš Aldorf Leoš Aldorf

Leoš Aldorf

Leoš Aldorf

Leoš Aldorf Leoš Aldorf

předseda představenstva Amper Savings, a.s.

Po absolvování Energetického ústavu Fakulty strojního inženýrství na VUT v Brně se v roce 1999 začal věnovat energeticky úsporným projektům ve společnosti ABB, konkrétně v divizi Building Systems, kde mimo jiné postupně získával zkušenosti také od svých zahraničních kolegů, například ze Švédska nebo Švýcarska. Po prodeji této divize společnosti Genesis Capital (2003) přešel do nově vzniklé společnosti AB Facility, kde od roku 2007 působil na pozici ředitele energetické divize, zaměřené na poskytování komplexních služeb v oblasti energetiky. Dodnes zrealizoval řadu úspěšných projektů se smluvní garancí úspor ve veřejném i soukromém sektoru a podpoříl tak významně se rozvíjející trh projektů EPC. Je spoluzakladatelem energetické skupiny Amper Holding a od října 2013 je předsedou představenstva akciové společnosti Amper Savings. Aktivně se podílel na vzniku Asociace poskytovatelů energetických služeb v České republice i na Slovensku (APES).

Jaroslav Maroušek Jaroslav Maroušek

Jaroslav Maroušek

Jaroslav Maroušek

Jaroslav Maroušek Jaroslav Maroušek

ředitel SEVEn Energy s.r.o., předseda správní rady SEVEn, The Energy Efficiency Center, z.ú.

Jaroslav Marousek se zabývá problematikou energetických služeb více než dvacet let. Pomáhal vytvořit podmínky pro podnikání s energetickými službami jak v ČR, tak v zahraničí. V poslední době se věnuje kombinaci dotačních prostředků poskytovaných na podporu úspor energie a  projektů EPC (Energy Performance Contracting). Přednáška se zaměří na využití zdrojů z OPŽP v projektech EPC ve veřejné sféře.

Ondřej Stolar Ondřej Stolar

Ondřej Stolar

Ondřej Stolar

Ondřej Stolar Ondřej Stolar

vedoucí oddělení územního rozvoje a projektový manažer, RENARDS dotační, s.r.o.

Milan Šálek Milan Šálek

Milan Šálek

Milan Šálek

Milan Šálek Milan Šálek

meteorolog, Amper Meteo, s.r.o.

Ivo Winkler

Ivo Winkler

Ivo Winkler

vedoucí technického oddělení, ENBRA, a.s.

Ivo Müller Ivo Müller

Ivo Müller

Ivo Müller

Ivo Müller Ivo Müller

Vedoucí oddělení energetiky DEA Energetická agentura, s.r.o.

Ing. Ivo Müller pracuje v oblasti energetiky více jak 20 let, v jeho praxi dominuje řešení problematiky provozu energetických soustav, měření a regulace, vlastní
měření a rozvoj SMART systémů. Z pohledu SMART je klíčovou disciplínou správně stanovit měření a vyhodnocování. V přednášce se chce věnovat měření, zejména měření tepla, úskalí a rizika spojená s tímto měřením a vyhodnocováním, příklady z praxe (pozitivní i negativní).

Petr Vaněk

Petr Vaněk

Petr Vaněk

jednatel, vedoucí technického rozvoje, FLOWBOX s.r.o.

Alexander Gaevski Alexander Gaevski

Alexander Gaevski

Alexander Gaevski

Alexander Gaevski Alexander Gaevski

předseda dozorčí rady ELKOV elektro a.s.

Déle než 3 roky pracoval jako Country manager pro GE Lighting pro ČR. Zakladatel divize Elkov Lighting, kterou vede a která má na starosti instalace smart řešení v oblasti osvětlení. Společnost ELKOV Elektro je strategický partner inteligentního řízení osvětlení CitySys, které bylo oceněno Ministerstvem průmyslu a obchodu jako jedno z nejlepších Smart City řešení v ČR a SR. Společnost je členem Hospodářské komory ČR i Czech Smart City Clusteru.

Filip Procházka Filip Procházka

Filip Procházka

Filip Procházka

Filip Procházka Filip Procházka

předseda představenstva Mycroft Mind, a.s.

Ondřej Beneš Ondřej Beneš

Ondřej Beneš

Ondřej Beneš

Ondřej Beneš Ondřej Beneš

Zástupce České republiky na valném shromáždění Eureau

Michael Ornetzeder Michael Ornetzeder

Michael Ornetzeder

Michael Ornetzeder

Michael Ornetzeder Michael Ornetzeder

Institut hodnocení technologií
Rakouská akademie věd
Funkce: Ředitel výzkumu

Michael Ornetzeder je ředitelem výzkumu na Institutu hodnocení technologií na Rakouské akademii věd. Jeho hlavní výzkumný zájem se v rámci vědy a studia technologií soustředí, a to se zvláštním zaměřením a s důrazem na inovace, na formy hodnocení technologií, uživatelské inovace, sociální učení a inovační sítě. Jeho současný výzkum se zaměřuje na transformaci energetického systému směrem k vyšší udržitelnosti. Nedávné projekty zahrnují jak nastupující technologie, tak energetický systém z holistické socio-technické perspektivy. Od roku 2009 je členem Energetického řídicího panelu Poradního výboru evropských akademií věd (EASAC), kde měl příležitost přispět k doporučením ohledně energetických a výzkumných politik pro německou vládu v návaznosti na nehodu ve Fukušimě. Jakožto člen tohoto Energetického řídicího panelu též v roce 2015 působil jako politický poradce Evropského parlamentu.

Markus Dettenhofer Markus Dettenhofer

Markus Dettenhofer

Markus Dettenhofer

Markus Dettenhofer Markus Dettenhofer

Executive Director Central European Institute of Technology (CEITEC), Brno

Markus is the Executive Director of the Central European Institute of Technology - a scientific consortium of 6 universities and research institutes in Brno, Czech Republic, with approximately 550 scientists working in the fields of life sciences, advanced materials and technologies. In Brno he also fulfills a role of Guarantor in the Brno 2050 strategy as a Central European Centre for Science, Research and Innovation. Markus received his Ph.D. from Johns Hopkins University, and a B.S. from UC Berkeley. His professional goal is to harness science as a common good for the engagement and development of societies.

Christoph Gollner Christoph Gollner

Christoph Gollner

Christoph Gollner

Christoph Gollner Christoph Gollner

Programme Manager

Positive Energy Districts and Neighbourhoods for Sustainable Urban Development
European and International Programmes (EIP)
Austrian Research Promotion Agency (FFG)
JPI Urban Europe
Programme Manager, SET Plan Action 3.2/Programme on Positive Energy Districts and Neighbourhoods for Sustainable Urban Development for JPI Urban Europe at the Austrian Research Promotion Agency (FFG). The programme aims at large-scale European-wide implementation of 100 PED’s by 2025.
2013-2017 Head of office, the Vienna Urban Renewal Office for the 10th district of Vienna (Gebietsbetreuung Stadterneuerung GB*10). Main fields of activity: project coordination and management, local urban development, citizen involvement, stakeholder coordination, cultural projects, integration, PR.

Johannes Kathan Johannes Kathan

Johannes Kathan

Johannes Kathan

Johannes Kathan Johannes Kathan

Research Engineer - Electric energy systems and renewable urban energy systems.

Electric Energy Systems
AIT Austrian Institute of Technology

Johannes Kathan studied Energy and Environmental Management, specialising in electric energy systems, and received his master-degree in urban renewable energy systems from the University of Applied Sciences FH-Technikum in Vienna. He has worked as research engineer at the Business Unit for Electric Energy Systems at AIT (Austrian Institute of Technology). His activities include coordination of research projects in the field of the integration electrical storage systems into the power system and their applications. He worked on nation-wide projects on battery energy storage systems.

Tomáš Kazda Tomáš Kazda

Tomáš Kazda

Tomáš Kazda

Tomáš Kazda Tomáš Kazda

Assistant professor

Department of Electrical and Electronic Technology, Brno University of Technology

He finished his Ph.D. in 2015 in the field of electrodes for lithium-ion accumulators. He took part in international projects including internships abroad (University Vienna – Austria, Padova – Italy, Barcelona – Spain, La Plata – Argentina). He has gained knowledge and experience in fields of electrochemical measurements, synthesis of electrode materials for positive electrodes of Li-Ion batteries and post-lithium systems. Since 2017, he is member of the Committee for Sustainable Energy and the Committee for Sustainable Transport of the Government Council of the Czech Republic. Since 2015 is a member of organisation committee of the international conference Advanced Batteries, Accumulators and Fuel Cells. He is a member of the International Society of Electrochemistry and the Electrochemical Society. In 2014, he received the FEI and CSMS (Czechoslovak Microscopic Society) Grant for Young Scientists.

Cina Foroutan-Nejad Cina Foroutan-Nejad

Cina Foroutan-Nejad

Cina Foroutan-Nejad

Cina Foroutan-Nejad Cina Foroutan-Nejad

SoMoPro fellow

CEITEC-MU, Brno
Dr. Cina Foroutan-Nejad received his PhD in physical chemistry in 2011 and joined CEITEC-MU in 2014 under SoMoPro fellowship. He has been an honorary member of the Royal Society of Chemistry and authored 47 publications in the fields of physics, chemistry, and material sciences. His current research focuses on designing novel materials for sustainable data storage and processing for the future of computation industry.

 Radek Fujdiak  Radek Fujdiak

Radek Fujdiak

Radek Fujdiak

 Radek Fujdiak  Radek Fujdiak

Department of Telecommunications

Brno University of Technology
Radek is an expert in the area of ICT, modern communication technologies, security, cryptography, lightweight cryptography, optimization and efficient solutions. His private sector experience includes applied ICT, cryptography and security, and academic career makes it possible for him to continue fundamental research. He has participated as the main investigator or as a team member in a number of national and international research projects related to ICT, security and cryptography. He completed an internship abroad, and in addition to his research, his role is to supervise international students at the Brno University of Technology.

Nora Hampl Nora Hampl

Nora Hampl

Nora Hampl

Nora Hampl Nora Hampl

Tvůrkyně námětu konference Věda pro energetickou politiku
Spolugarantka energetické strategie Brno 2050, a ambasadorka aktivních občanů

Nora Hampl je doktorandkou na Univerzitě ve Vídni (Katedra politických věd), kde obdržela DOC Fellowship Rakouské akademie věd. Před tím působila na Harvardově univerzitě v USA. Její výzkum se zaměřuje na dynamičnost energetických systémů založených na eko-inovacích a obnovitelných zdrojích, metodu hodnocení technologií TA (Technology Assessment), a vývoj strategických kapacit pro implementaci změn v energetice. Širší výzkumné zájmy zahrnují mapování Cílů udržitelného rozvoje zohledňující dynamický energetický vývoj a jeho ekologickou stopu, a možnosti globálního dosahu nově vznikajících technologií Evropské unie.

Robert Hinterberger Robert Hinterberger

Robert Hinterberger

Robert Hinterberger

Robert Hinterberger Robert Hinterberger

Managing director
New Energy Capital Invest GmbH, Vienna
Robert Hinterberger is managing director of NEW ENERGY Capital Invest GmbH, a Vienna based consulting and corporate finance company specialised in the energy sector. He supports industry stakeholders (utilities, infrastructure operators, project developers) and public authorities (municipalities, national ministries and funding agencies) regarding the realization of innovative energy and urban development projects and the set-up of new business models and funding schemes.
Before founding NEW ENERGY, he held various senior and management positions in the consulting and financial industry in Austria and CEE. He studied in Austria, France and Spain and holds a Master’s degree in Technical Physics from the Technical University in Vienna.

Todor Galev Todor Galev

Todor Galev

Todor Galev

Todor Galev Todor Galev

Center for the Study of Democracy
Technology & Innovation

Dr. Todor Galev works on consultancy and policy-research projects in the field of socio-economic and sociological studies in the areas of energy governance and energy security, as well as innovation policy and competitiveness in Southeast Europe and the EU. He has over 15-year experience in managing and carrying out research and analytical tasks, and specializes in policy/program evaluation and impact assessment. Todor has participated in various projects, supported by the EC (DG Research, FP7, H2020), EBRD, the US German Marshal Fund, USAID, the U.S. State Department, national ministries, etc. While working for CSD - a leading European think tank, based in Bulgaria, Todor was endorsed and participated in 2011 International Visitors Leadership Programme of the U.S. State Department on “Energy and Climate Change”, as well as has implemented energy-related projects in Bulgaria, Serbia, Romania, Ukraine and Turkey.

Jana Zifčiaková Jana Zifčiaková

Jana Zifčiaková

Jana Zifčiaková

Jana Zifčiaková Jana Zifčiaková

Policy Analyst, Work Programme Unit
Joint Research Centre (JRC), European Commission


Jana Zifčiaková is Policy Analyst at the Joint Research Centre (JRC) of the European Commission. She works for the Work Programme Unit and is based in Brussels (JRC Headquarters). Jana coordinates JRC's relations with the European Commission's Directorate-General for Energy (DG ENER). Her main activities are focused on the Energy Union. Jana oversees among others JRC's contribution to the National Energy and Climate Plans (NECPs) and JRC's support to the European Coal Regions in Transition Platform. She coordinates JRC's efforts in assisting the Upper Nitra region from Slovakia in preparing its transition to the post-coal period and the Jiu Valley region from Romania in elaborating a socio-economic development strategy.

Oldřich Sklenář Oldřich Sklenář

Oldřich Sklenář

Oldřich Sklenář

Oldřich Sklenář Oldřich Sklenář

Product & Project Manager
MOOG Brno

Oldřich Sklenář is a product & project manager at MOOG Brno, where he coordinates development and production of special servo and linear motors. He started his career in energy as a design engineer and continued his professional development while working for a number of companies and organizations, including NGOs, with a focus on renewables and energy management. He completed an intership at Vrije Universiteit Brussel, and graduated from both Brno University of Technology and Masaryk University.

Javier Gomez Javier Gomez

Javier Gomez

Javier Gomez

Javier Gomez Javier Gomez
Ernst Rainer Ernst Rainer

Ernst Rainer

Ernst Rainer

Ernst Rainer Ernst Rainer
Serhii Zamidra Serhii Zamidra

Serhii Zamidra

Serhii Zamidra

Serhii Zamidra Serhii Zamidra

Nemishaieve town mayor

Best practices of introducing smart technologies in villages and towns in Ukraine: electronic tickets, registers, GIS, etc. Possibilities and prospects of development of smart technologies in the conditions of considerable financial constraints. Typical problems and ways to solve them.

 Carina Aschan  Carina Aschan

Carina Aschan

Carina Aschan

 Carina Aschan  Carina Aschan

Carina is coordinating the Umeå Smart City team in RUGGEDISED. She is also working as a strategist for city development and stakeholder cooperation. Her Master’s degree sustainability and corporate economy and many years of experience in development projects business development is essential when building the partnership for the Smart City Umeå. Carina is passionate about the development of the smart and sustainable city in co-creation with the city stakeholders and the citizens.

Lukáš Blatecký Lukáš Blatecký

Lukáš Blatecký

Lukáš Blatecký

Lukáš Blatecký Lukáš Blatecký
Łukasz Kuciel Łukasz Kuciel

Łukasz Kuciel

Łukasz Kuciel

Łukasz Kuciel Łukasz Kuciel

Designer and Software Engineer 
INNVIA, GlobalLogic 

He has worked on several projects related to automated kiosks systems, co-created software for autonomous bicycles parking in Norwich and London. As a designer created many visual identity systems for brands and user interfaces for various digital projects. 

Currently, he is working on Fintech project in GlobalLogic Poland as a Software Developer. At the same time, he is running his own company specialized in designing brands, digital products and industrial concepts.  

Fascinated on connecting both sides - design with software in IoT products." 

Judith Borsboom-van Beurden Judith Borsboom-van Beurden

Judith Borsboom-van Beurden

Judith Borsboom-van Beurden

Judith Borsboom-van Beurden Judith Borsboom-van Beurden

Judith Borsboom-van Beurden studied human geography, and worked for Geo-ICT company ESRI, University of Utrecht, National Institute for Public Health and the Environment, Netherlands Environment Assessment Agency, and research and technology organisation TNO. Currently she works at the Norwegian University of Science and Technology (NTNU), Faculty of Architecture and Design, as Senior Researcher Smart Sustainable Cities. Her research interests are: land use and environmental modelling, smart sustainable cities, ICT supported open planning processes, and urban transitions. She has initiated smart sustainable city projects with local authorities in the Netherlands, Norway, and across Europe, where ICT, modelling and geo-data support policy- and decision making on and investments in smart, local solutions for energy savings, sustainable mobility, closing of resource cycles and urban transformation. Judith is chair of the Urban Europe Research Alliance, which is closely linked to the implementation of the new Strategic Innovation and Research Agenda 2.0 of JPI Urban Europe. In addition, she is member of several advisory boards of smart city projects. Judith leads the initiative “From Planning to Implementation and Replication” in the Action Cluster Integrated Planning within the European Innovation Partnership Smart Cities and Communities, where a Smart City Guidance Package has recently been developed together with cities, businesses and research across Europe, co-authored by JPI Urban Europe and CEN/CENELEC representatives. Apart from her work for NTNU, Judith has founded the company Locality, which focuses on innovation management, the science-policy interface and knowledge brokerage in the field of smart and sustainable cities.

 

Zdeněk Doležal Zdeněk Doležal

Zdeněk Doležal

Zdeněk Doležal

Zdeněk Doležal Zdeněk Doležal

Obchodní manažer HESTEGO a.s.

Po ukončení maturitní zkoušky s cílovým zaměřením „Manažer pro obchodní činnost“ se od počátku věnoval obchodu a kontaktu s lidmi. Od krátkodobého působení v bankovnictví, přes produktového specialistu kancelářské techniky po 13 letech změnil oblast svého zaměření. Nejprve se 5 roků pohyboval v oblasti obchodně technického konzultanta v aplikacích pohonů pro výrobce jednoúčelových a obráběcích strojů. Od roku 2017 je zaměstnán v české strojírenské společnosti HESTEGO a.s., kde pracuje třetím rokem na pozici obchodního manažera a díky nejnovějšímu produktu Smart Be se specializuje na SMART CITIES. Aktivně se účastní různých prezentací a konferencí v oblasti Smart Cities. V neposlední řadě i konference Smart City v praxi na veletrhu Ampér 2019 v Brně a na veletrhu ELO SYS 2019 ve slovenské Nitře. Na Pracovní skupině pro Smart Cities Ministerstva pro místní rozvoj ČR prezentoval řešení chytrého odpadkového koše Smart Be a současně s tím přijal pozvánku dalších účastí jako hosta na pravidelných pracovních skupinách. Jeho dalším cílem je i nadále pokračovat v oblasti Smart Cities, pravidelně se aktivně i konzultačně účastnit konferencí, přednášek ale i obecných diskuzí této oblasti.
Téma krátké prezentace bude věnováno produktu Smart Be – chytrého odpadkového koše.

Rut Bízková Rut Bízková

Rut Bízková

Rut Bízková

Rut Bízková Rut Bízková

Rut Bízková se zabývá novými řešeními pro rozvoj obcí, managementem výzkumu a inovací, strategiemi nejen pro energetiku a ochranu životního prostředí. V současnosti vede projekt Smart city Svazu měst a obcí ČR, předtím byla ředitelkou Středočeského inovačního centra, v letech 2012-2016 předsedkyní Technologické agentury ČR, v letech 2006-2011 náměstkyní ministra životního prostředí, krátce ministryní ve vládě Jana Fischera. Prosazuje digitalizaci všech veřejných služeb, výzkum ve veřejném zájmu a význam aplikovaného společenskovědního výzkumu pro rozvoj společnosti.

 

Brooke Flanagan

Brooke Flanagan

Brooke Flanagan

Brooke Flanagan is project coordinator at EUROCITIES. Brooke has over 20 years’ experience working in the energy, environment and local government sectors in Europe, the UK and Australia. She has undertaken research and campaigned on a range of issues including climate change and energy, and worked on various environmental protection projects. Prior to joining EUROCITIES, she advised the Mayor and Deputy Mayor of London on climate and energy policy, established a not-for-profit policy and research consultancy - Future Climate – and headed up the policy and research activities of the Energy Saving Trust. At EUROCITIES, Brooke is focusing on smart cities and environmental projects, and climate policy.

Mario Gualdi

Mario Gualdi

Mario Gualdi

Mario, Managing Director of ISINNOVA, has a background in Urban and Regional Planning, as well as in Political Science. He has designed and coordinated numerous research and innovation projects focusing on sustainable policies and solutions, particularly in the fields of urban development, mobility and smart cities. His work is hinged on community participation, policy foresight, transition management and policy impacts assessment, methodologies that come in handy when assisting and advising policy makers in the creation of visions, strategies and action plans. He is also actively involved in the set up and facilitation of urban governances in which public administrations, industry, operators, research organisations, start-ups, NGOs and local communities come together to co-create and implement policies or solutions. Mario is particularly passionate about spatial planning, urban regeneration, integration of land use and transport planning, and active mobility, all topics that he has addressed with studies, policy briefs and guidance documents.

 

Pavel Chaloupecký Pavel Chaloupecký

Pavel Chaloupecký

Pavel Chaloupecký

Pavel Chaloupecký Pavel Chaloupecký

Pavel Chaloupecký je environmentálním specialistou společnosti ENVItech Bohemia s.r.o., který se specializuje především na přístrojovou techniku v oblasti měření kvality ovzduší, a to jak ro referenční aplikace, tak i senzorická zařízení pro nízkonákladové aplikace požívané mj. i v konceptech chytrých měst. Pavel Chaloupecký má dlouholeté zkušenosti v uvedené produktové oblasti, a to jak v komerční, tak i ve vědecké sféře.

Jan Labohý Jan Labohý

Jan Labohý

Jan Labohý

Jan Labohý Jan Labohý

Jan Labohý je CEO společnosti World from Space, která je podporována Evropskou vesmírnou agenturou v rámci inkubačního centra ESA BIC a držitelem přestižního oceněněni Copernicus Masters - Government Challange 2018. Jan dlouhodobě působí v oblasti životního prostředí. Je autorem publikace Města a změna klimatu zaměřené na prostředí českých měst. Vystudoval environmentální studia na Masarykově univerzitě se zaměřením na projevy klimatických změn ve městech. Několik let pracoval jako expert na změnu klimatu v Českém svazu ochránců přírody.

Tomáš Kuštan Tomáš Kuštan

Tomáš Kuštan

Tomáš Kuštan

Tomáš Kuštan Tomáš Kuštan

Je absolventem ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Problematice dotací se věnuje celou svou profesní kariéru. Nejprve v rámci neziskového sektoru, kde se věnoval problematice ekologie. Mezi roky 2003 - 2005 pracoval na Úřadu práce v Hradci Králové, kde vedl tým zaměřený na přípravu a řízení projektů a grantových výzev pro Královéhradecký kraj, které byly v gesci úřadu práce. Dále byl vedoucím odpovědným za přípravu grantového schématu zaměřeného na oblast vzdělávání zaměstnanců.

Mezi roky 2005 - 2013 se ve společnosti Optimus Consult & Invest věnoval zpracování a řízení dotačních projektů zacílených na získání podpory na rozvojové projekty pro obchodní společnosti a municipality. V mezidobý se nadále podílel jako hodnotitel na věcném hodnocení projektů do operačního programu Lidské zdroje a také zasedl ve výběrové komisi pro hodnocení grantových projektů na podporu integrace vyloučených osob.

Od roku 2013 pracuje ve společnosti 201 consulting s.r.o., kde se podílí na přípravě, zpracování a řízení projektů financovaných zejména ze zdrojů strukturálních fondů EU. Společnost se specializuje na poradenství v oblasti získávání dotací pro zpracovatelský průmysl. Díky konzultační činnosti společnosti byly zrealizovány projekty v celkové výši 2,6 mld. Kč.

Tereza Dubsky Tereza Dubsky

Tereza Dubsky

Tereza Dubsky

Tereza Dubsky Tereza Dubsky
Marek Šnyrych Marek Šnyrych

Marek Šnyrych

Marek Šnyrych

Marek Šnyrych Marek Šnyrych

Vystudoval ekonomickou fakultu VŠB Ostrava. Od roku 2008 zastává pozici obchodního ředitele firmy Husqvarna pro Českou a Slovenskou republiku.
Je přesvědčen, že budoucnost údržby veřejných zelených ploch patří robotickému konceptu sekání.

Firma Husqvarna je globálním lídrem v inovacích v oblasti údržby a péče o zeleň a stromy. V České republice a na Slovensku se firma Husqvarna v posledním období intenzivně věnuje prosazování nového konceptu sekání zelených ploch. A to zejména používáním akumulátorových strojů a robotických sekaček, které přinášejí kromě úspory nákladů také nižší hladinu hluku a emisí.

Michal Lakomski Michal Lakomski

Michal Lakomski

Michal Lakomski

Michal Lakomski Michal Lakomski
Lukáš Loun Lukáš Loun

Lukáš Loun

Lukáš Loun

Lukáš Loun Lukáš Loun

Vystudoval Fakultu Elektrotechniky a komunikačních technologií na VUT v Brně. Od roku 2008 se zabýval mezinárodními projekty v energetice, především ve Skandinávii a na Středním východě; např. projekt pro Facebook (první datové centrum mimo USA ve Švédsku), dále projekty pro elektrizaci Iráku v oblastech Erbil a Sulaymaniyah a jiné.

Od roku 2017 je zodpovědný za problematiku Chytrých měst ve společnosti Siemens, kde se specializuje na Energetický management měst, bezpečnostní a komfortní systémy pro budovy a v neposlední řadě na dopravní infrastrukturu, dopravu a e-mobilitu. Společným jmenovatelem pro všechny tato odvětví jsou inovativní řešení a tzv. chytré technologie.

Mieke Cornet de Vries Mieke Cornet de Vries

Mieke Cornet de Vries

Mieke Cornet de Vries

Mieke Cornet de Vries Mieke Cornet de Vries
Michal Černý

Michal Černý

Michal Černý

Působí na Kabinetu informačních studií a knihovnictvím na FF MU, kde je řešitelem aplikovaného výzkumu v oblasti transferu znalostí mezi univerzitou a středními školami. Jeho odbornou doménou jsou technologie ve vzdělávání a učící se společnost, což jsou témata, ke kterým napsal více než desítku knih a publikoval stovky článků. Současně působí na Katedře sociální pedagogiky na PedF MU. Věnuje se také filosofickým otázkám, které souvisí s informatizací společnosti, digitálními kompetencemi a transformací edukačního procesu.

Antonín Vacek

Antonín Vacek

Antonín Vacek

Působí jako odborný konzultant a vývojář ve společnosti Mise HERo. Vede sekci věnovanou vzdělávání ve spolupráci s Radou a akademií pro smart city(RASC). Je spoluřešitelem projektu Blended Learning pro firmy. Zajímá se o to, jak zefektivnit vzdělávací programy tak, aby přinesly více užitku, smysluplnosti a prožitku jejich účastníkům. V současné době se věnuje především mezinárodním projektům, tvorbě gamifikačních projektů pro využití u klientů a zatraktivnění služeb pro jejich uživatele.

Miroslav Hřebecký

Miroslav Hřebecký

Miroslav Hřebecký

V současné době působí jako programový ředitel EDUin, o.p.s. Původní profesí pedagog, byl ředitelem ZŠ i víceletého gymnázia. Nyní se věnuje vzdělávací politice, zejména problematice zřizovatelů škol. Působí jako lektor vzdělávání učitelů a ředitelů.
Je zakladatelem celostátní soutěže školních webů sCOOL web, odborným garantem ceny za inovace ve vzdělávání Eduína a spoluautorem nástroje Co umím na podporu pozitivní motivace dětí.

Libuše Nivnická

Libuše Nivnická

Libuše Nivnická

Vystudovala ekonomiku na Mendelově univerzitě v Brně, na ÚISK FF KU si rozšířila vzdělání v oboru knihovnictví.  v Knihovně Jiřího Mahena v Brně pracuje od roku 1992, nejdříve jako ekonom, následně jako ředitelka.  
V profesním životě jsem zvyklá vyhledávat nové příležitosti k rozvoji vzdělávací, komunitní a kulturní role knihovny, pouštět se do netradičních a inovativních projektů, spolupracovat s partnery. Praxe mne naučila, že nepohoda i trocha ekonomické tísně je motorem k těm nejodvážnějším nápadům. Rozvoji profese se věnuji v celorepublikovém i mezinárodním měřítku.
Jsem místopředsedkyně SKIP ČR, předsedkyně SKIP Regionu Velká Morava, místopředsedkyně Ústřední knihovnické rady, (poradní orgán ministra kultury ČR), člen výboru české sekce IBBY, V letech 2005 – 2014 jsem zastupovala SKIP ČR v celosvětové organizaci IFLA a byla členkou stálého výboru pro veřejné knihovny.  

Kamil Gross

Kamil Gross

Kamil Gross

pracuje v oblasti SMART technologií ve společnosti OMEXOM GA Energo s.r.o. Vystudovaný strojař, o oblast automatizace, využití počítačů, elektroniky a mechatroniky se zajímá od raného mládí, později k nim přidal i využití obnovitelných zdrojů. Těmto, původně koníčkům, se začal věnovat profesionálně v roce 2009, nyní se věnuje hlavně chytrému veřejnému osvětlení. Svého současného zaměstnavatele zastupuje v mezinárodním klubu pro chytré veřejné osvětlení a v mezinárodním klubu pro elektromobilitu ve skupině VINCI.

Rostislav Dvořák Rostislav Dvořák

Rostislav Dvořák

Rostislav Dvořák

Rostislav Dvořák Rostislav Dvořák

Narozen v Jihlavě 4.7.1986, po gymnáziu vystudoval chemickou fakultu VUT, obor ochrana životního prostředí.
Po škole pracoval jako technolog úpravy vody ve Vodárenské akciové společnosti, následně jako obchodně-technický zástupce ve firmě Asio, která dodává na trh technologie pro úpravu a recyklaci vod.
Nyní ve firmě Liko-s jako produktmanažer vegetačních stavebních prvků.

David Amienyo David Amienyo

David Amienyo

David Amienyo

David Amienyo David Amienyo
Sonja Stöffler Sonja Stöffler

Sonja Stöffler

Sonja Stöffler

Sonja Stöffler Sonja Stöffler
Ondřej Durkáč Ondřej Durkáč

Ondřej Durkáč

Ondřej Durkáč

Ondřej Durkáč Ondřej Durkáč

Zástupce start-upu IQ Smart Solution, zabývá se především new business developmentem a přispívá poznatky přímo od zákazníků k vylepšování a zkvalitňování výrobků iMobiliáře pro města a obce.

Roman Trnka Roman Trnka

Roman Trnka

Roman Trnka

Roman Trnka Roman Trnka

Ředitel obchodu české společnosti, která již osmým rokem zdokonaluje svůj vlastní profi nástroj pro monitoring, analýzu a řízení technologií. Díky tomu můžeme nabídnout nástroj pro snížení provozních nákladů, zajištění finančních přínosů pro cash flow zákazníků, ochranu investic, provozu i lidí, řízení krizových situací apod. Vzhledem k tomu, že máme k dispozici skutečně profi tool jsou naší doménou průmysl, budovy a města. Čeká Vás prezentace praxí vyzkoušených příběhů. "Papír snese všechno, my Vás vezmeme do praxe!"

Daniel Štofan Daniel Štofan

Daniel Štofan

Daniel Štofan

Daniel Štofan Daniel Štofan
Jakub Holovský Jakub Holovský

Jakub Holovský

Jakub Holovský

Jakub Holovský Jakub Holovský

Docent na ČVUT v Praze, Fakulta elektrotechnická, výzkumný pracovník Fyzikálního ústavu Akademie věd ČR. Svůj výzkum v oblasti fotovoltaiky zaměřuje na optické vlastnosti nových materiálů. Studoval fyziku na Karlově univerzitě v Praze, na Matematicko-fyzikální fakultě, dva roky vědecky pracoval ve skupině profesora Christopha Ballifa ve fotovoltaické laboratoři ve Švýcarském federálním technologickém institutu v Neuchâtel. Jeho inspirace pro výzkum je motivována bojem proti změně klimatu, a to transformací současného systému výroby a spotřeby energií směrem k větší udržitelnosti.

Vladislav Martínek Vladislav Martínek

Vladislav Martínek

Vladislav Martínek

Vladislav Martínek Vladislav Martínek

Vladislav studoval softwarové systémy na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity v Praze. Hlavním zájmem jeho výzkumu jsou prediktivní algoritmy a celkové návrhy systémů. V současnosti je také zodpovědný za výzkum a vývoj služeb pro předpovědi osvitu v UCEEB ČVUT. Cílem jeho výzkumu je získat kapacity k předpovědím solárního osvitu jako zdroje elektrické energie získané fotovoltaickými moduly. Spolehlivá a přesná předpověď je nezbytná pro efektivní energetický management kompenzující kolísání dodávek energií.

Martin Mikeska Martin Mikeska

Martin Mikeska

Martin Mikeska

Martin Mikeska Martin Mikeska

Pan Mikeska pracuje v oblasti strategií obnovitelných zdrojů energie od roku 2005. Spolu se svým týmem pracuje pro Přátele Země ČR na různých projektech zaměřených na představení progresivních strategií boje proti změně klimatu a na podporu využívání obnovitelných zdrojů energie v ČR. Od roku 2017 pracuje pro Komoru obnovitelných zdrojů energie. Komora sdružuje všechny profesní organizace zaměřené na různé typy obnovitelných energií.

Petr Chládek Petr Chládek

Petr Chládek

Petr Chládek

Petr Chládek Petr Chládek

Petr Chládek je ředitelem Jihomoravského inovačního centra (JIC). Ve své předchozí práci pro Regionální rozvojovou agenturu jižní Moravy napomáhal ve vytváření regionálního inovačního ekosystému a pokračoval v této činnosti i jako strategický manažer regionálních inovací v JIC. Jeho práce ve strategickém managementu vyústila v množství úspěšných projektů, jmenovitě VIDA! science centrum, FabLab Brno – otevřená digitální dílna, stejně tak jako množství programů, které podporují spolupráci mezi akademickou a soukromou sférou.

Ghazal Etminan Ghazal Etminan

Ghazal Etminan

Ghazal Etminan

Ghazal Etminan Ghazal Etminan

Jako Business developer a Research Engineer v AIT (Rakouský technologický institut) získala Ghazal Etminan rozsáhlé know-how a zkušenosti s vědecky podloženými řešeními a budováním kapacit pro vládu i pro soukromou sféru. Její práce zahrnuje nabytí a realizaci projektů, stejně tak jako řízení výzkumných sítí a aktivní zapojení do mezinárodních projektů týkajících se budování Smart City. Díky aktivitám v Evropě a mezinárodním výzkumných a realizačním projektům získala nesmírné znalosti na poli nízkouhlíkového akčního plánování a zjednodušování transdisciplinárních a mnohostranných procesů.

Hans-Martin Neumann Hans-Martin Neumann

Hans-Martin Neumann

Hans-Martin Neumann

Hans-Martin Neumann Hans-Martin Neumann

Hans-Martin Neumann je zástupcem koordinátora programu EERA Joint Program Smart Cities v AIT (Rakouský technologický institut), kde vede tým 15 vědců pracujících na výzkumu odolnosti a transformace měst. Je zapojen do EIP SCC, strategického inovačního partnerství o chytrých městech a komunitách, a do SET-Plan Temporary Working Group 3.2 (Smart Cities and Communities), do dočasné pracovní skupiny 3.2 pro chytrá měst a komunity Evropského strategického plánu pro energetické technologie. Zde navrhl realizační plán pro energeticky pozitivní čtvrti. Jako projektový manažer a work package leader je Hans-Martin Neumann zapojen do několika projektů Smart City v Rakousku, Evropě i Asii.

Martin Pečar Martin Pečar

Martin Pečar

Martin Pečar

Martin Pečar Martin Pečar

Martin Pečar je zakladatelem firmy OmniOpti, což je poskytovatel vyspělých řešení pro mobilitu a logistiku. Profesí je matematik, více než jednu dekádu pracoval ve výzkumu a vývoji. Vedl oddělení R&D ve firmě Telargo, která se zabývá fleet managementem. Telargo je největší slovensko-japonské joint venture. Po Telargu pracoval v Descartes, kde měl na starosti rozvoj obchodních aktivit na Balkáně. Následně odešel pracovat jako výzkumník do Jožef Stefan Institute, kde řídil slovinské strategické partnerství ve vědě a inovacích pro chytrá města a komunity, které zahrnovalo už v prvním roce 150 členů. Projekt chytrých měst se zabývá digitální i technologickou transformací na úrovni měst, aby se města mohla modernizovat inovativně. Jeho různorodé zkušenosti (je také spoluautorem amerického patentu pro automatizované propočítávání silniční sítě pomocí pohyblivých dat z automobilů) mu umožnily stát se součástí různých technologických transformací v oborech jako např. umělá inteligence, modernizace měst a rozvoj podnikání.

Fady Al-kheir

Fady Al-kheir

Fady Al-kheir

Člen Svazu moderní energetiky, který je otevřen zájemcům o partnerství z řad firem. Věříme, že společně můžeme zajistit silný hlas pro podporu rozvoje inovativních řešení a budovat příležitosti pro jejich růst v rámci české ekonomiky.

„Naše země byla už v dobách první republiky silná v dodávkách technologických celků, včetně těch energetických. Pokud správně uchopíme současný potenciál, máme šanci na tuto tradici navázat a stát se jednou z energeticky nejpokrokovějších zemí na světě. V Energon Holdingu chceme tento vývoj ve spolupráci s dalšími podobně smýšlejícími společnostmi podpořit.“

Jan Hollan Jan Hollan

Jan Hollan

Jan Hollan

Jan Hollan Jan Hollan

Jeho práce a výuka se zaměřují na zmírňování a přizpůsobování se změně klimatu. Posledních 30 let prováděl výzkum dopadů změny klimatu, obnovitelné energie a energetické účinnosti. Jeho zkušenosti zahrnují udržitelné energie, budovy s nulovými emisemi uhlíku a materiálové inženýrství, energetické systémy a jejich dopady na životní prostředí.

Top